Організація харчування в ДНЗ

Одне з головних завдань дошкільного навчального закладу - забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я.

Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.

У дошкільному навчальному закладу організовано збалансоване харчування відповідно з натуральними нормами. У повсякденний раціон включені основні групи продуктів: м'ясо, риба, молоко, яйця, овочі, цукор, хліб, крупи та інші.
Виконання натуральних норм харчування у середньому відповідає 80%.

Відео Організація харчування в дитячому садку

У дошкільному закладі є технологічні картки приготування страв, примірне двотижневе меню. Готова продукція відпускається з кухні за графіком. Режим харчування в кожній віковій групі організовано відповідно до вимог.

Рекомендації батькам

Харчування дитини в дошкільному закладі і в родині повинно поєднуватися. З цією метою в кожній групі вивішується меню.
Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням дошкільного навчального закладу. Винятком можуть бути яблуко, морква, овочевий сік у кількості 50-100 г.

Організація харчування вихованців  комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) №453 Харківської міської ради» у 2015 році

На підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про молоко та молочні продукти», згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», рішень 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16.11.2011 №495/11 «Про затвердження міської Програми «Дитяче харчування» на 2012-2015 роки», з метою організації якісного та повноцінного харчування вихованців дошкільного закладу, допомоги соціально незахищеним категоріям дітей у дошкільному закладі, виконання грошових норм харчування вихованців забезпечується.

Вартість харчування дітей у ДНЗ з лютого 2015 року становить:

з 9-10,5-12-годинним перебуванням – 13,00 грн.
(з розрахунку: 5,20 грн. - бюджетні кошти та 7,80 грн. - батьківська плата);

Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 04.02.2015 року №23 «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м.Харкова у 2015 році»

Визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах. Звільняються від оплати:
- діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;
- діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищив рівня забезпечення прожиткового мінімуму;
- діти, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Розмір плати зменшується на 50% для батьків, в сім’ях яких троє і більше дітей.