Класна оцінка

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія


Розробка та супровід сайту:

AnisLogo


Ваші запитання

Який порядок відрахування дитини з дошкільного навчального закладу? Чи має право керівник закладу відрахувати дитину за несплату батьками плати за харчування?
 
Порядок прийому, відрахування та збереження за дитиною місця у дошкільному навчальному закладі визначено Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. №305, де, зокрема, зазначено, що відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись:
 
  • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
 
Але адміністрація дошкільного навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
 

 
Які права та свободи має дитина відповідно до Закону України "Про охорону дитинства"?
 
Розділ ІІ Закону України "Про охорону дитинства" визначає такі права та свободи дитини:
  • право на життя та охорону здоров’я (стаття 6);
  • право на ім’я та громадянство (стаття 7);
  • право на достатній життєвий рівень (стаття 8);
  • право дитини на вільне висловлення думки та отримання інформації (стаття 9);
  • право на захист від усіх форм насильства (стаття 10).

 
Які права, обов'язки та відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють?
 
Відповідно до ст.36 Закону України "Про дошкільну освіту" батьки або особи, які їх замінюють, мають право:
  • обирати дошкільний навчальний заклад та форму здобуття дитиною дошкільної освіти; обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування дошкільного навчального закладу;
  • звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей; захищати законні інтереси дітей у відповідних державних органах і суді.
 
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:
  • виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;
  • забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку освіти за будь-якою формою;
  • постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;
  • поважати гідність дитини; виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної символіки і рідної мови, до народних традицій і звичаїв.
 
Відповідно до ст.8 Закону України "Про дошкільну освіту" батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

Якщо у Вас є запитання ви можете їх задавати через форму Зворотного зв'язку