Адаптація до ДНЗ

Традиційно під адаптацією розуміється процес входження людини в нове для нього середовище і пристосування до його умов. Це активний процес, що призводить або до позитивних результатів, або до негативних (стрес).

Критеріями успішної адаптації вважаються:

• внутрішній комфорт (емоційна задоволеність);
  • зовнішня адекватність поведінки (здатність легко і точно виконувати вимоги середовища).

Період адаптації - досить складний період у житті дитини. Він може проходити по-різному.
Тривалість і характер адаптації залежать від возраста дитини та її Індивідуальних особливостей нервової системи.

Деякі діти бурхливо реагують на перші відвідування дитячого саду: голосно плачуть, відмовляються від їжі, не грають, протестують, але проходить декілька днів, дитина заспокоюється, у нього відновлюється апетит і сон, вона охоче спілкується з дітьми та вихователями. Таке протікання адаптації, в цілому, нормально і свідчить про те, що малюк звик до колективу.

Інші діти зовні ведуть себе спокійно, вони слухняні, але це не є свідченням їх благополуччя: сідають їсти, але їдять без апетиту, лежать із закритими очима, але довго не засинають, беруть іграшку, але не грають з нею.

Щоб дитина легше адаптувався в саду, проведіть первинну підготовку:

• Не відбивайте у дитини бажання спілкуватися з дітьми.
  • Якщо гуляєте з нею у дворі - намагайтесь не втручатися в його спілкування з іншими дітьми (принаймні поки немає відкритого конфлікту).
  • Подробиці прогулянки або поїздки з кимось із батьків неодмінно обговоріть вдома (попросіть дитину розповісти іншому батькові про прогулянці - заодно і мова потренуєтеся).
  • Не відгороджує дитину від реального життя.
  • Створюйте йому час від часу свого роду безпечні труднощі (наприклад, іноді над дитиною можна доброзичливо пожартувати. І почуття гумору розвивається, і реакція на обзивання в саду буде більш спокійна). Навчіть малюка не пасувати перед проблемами, не бігти відразу за допомогою, але й не відповідати на образу упереджувальною агресією.
  • Взагалі дитину треба вчити думати. Ось тоді це буде особистість, і тоді садок стане повноцінним тренінгом спілкування, підготовкою до школи і до дорослого життя взагалі!

Шановні батьки!

1. Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині!!!
  2. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтесь з вихователями та особливостями життя в групі.
  3. Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть,що в дитячому садку багато іграшок, діток, і їй там буде добре, цікаво, весело.
  4. Підпорядкуйте домашній режим режиму роботи дитячого садка,особливо додержуйтесь часу вкладання спати і періодів харчування.
  5. Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування.
  6. Повідомте вихователя про звички та вподобання вашого малюка,про особливості його здоров’я та поведінки.
  7. Потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.