Рекомендації по безпеці дитини

Рекомендації батькам по безпеці дитини

Використовуючи наведені поради, Ви можете максимально убезпечити  дітей та в разі необхідності надати потрібну інформацію, не втрачаючи часу.

1. Необхідно зібрати всю інформацію про дитину та вести домашній фотоархів.

Завести анкету з вклеєною фотографією дитини:

• Ім’я ______________________
  • Стать ____________________
  • Дата народження __________
  • Місце народження _________
  • Група та резус кров _________
  • Колір очей ________________
  • Колір волосся _____________
  • Статура __________________
  • Особливі прикмети (шрами, родинки, родимі плями) ____________
  • Перенесенні операції, захворювання, особливі потреби, ліки, що приймає дитина, окуляри, алергічні реакції на  ліки _________________________________________________________________________________
  • Інформація про батьків (родичів, друзів) для контакту______________________
  • Імена батьків, друзів ______________
  • Домашній телефон _______________
  • Мобільний телефон ______________
  • Робочий телефон ________________
  • Адреса _________________________

2. Навчити дитину правилам безпеки для дітей.

З самого раннього віку навчити дотримуватись простих, але дуже важливих та ефективних правил безпеки. Ці правила дитина повинна знати сама та навчити своїх друзів׃

• Я завжди питаю дозволу у батьків.
  • Я ніколи не буду робити те, що батьки мені не дозволяють  робити,  навіть якщо мені дуже хочеться зараз.
  • Я завжди буду гратися та гуляти з батьками, родичами або з кимсь з моїх старих друзів.
  • Я ніколи не буду цього робити сам.
  • Я маю довіряти своїм відчуттям. Якщо я відчуваю, що роблю щось погане – значить, я маю цього не робити, тому що це може нанести мені шкоду.
  • Я вмію казати «ні». Якщо я відчуваю, що роблять щось погане, то я скажу «ні» та втечу додому.
  • Я завжди буду  знати, що деякі незнайомі люди можуть допомогти мені вибратися з небезпечних ситуацій. Це жінки, мами з дітьми, міліціонери у формі, продавці в магазині і аптеці.
  • Я знаю, що моє тіло належить лише мені, я нікому не дозволю до мене торкатися без  дозволу батьків.
  • Я граюся та гуляю лише в тих місцях, де мені дозволяють батьки.  Я буду уникати місць, де мало світла та людей.
  • Я не буду розмовляти зі сторонніми людьми, приймати подарунки від дорослих, давати згоду та сідати до них у машину, гуляти з ними і ходити до них у гості, без дозволу моїх батьків.
  • Я навчусь користуватися телефоном в телефонній будці на вулиці та мобільним телефоном.
  • Я навчусь набирати «102».
  • Я вивчу свою домашню адресу і номер домашнього телефону.

3. Правила безпеки для батьків.

• Будьте готові прийти на допомогу своїй дитині в будь - який момент.
  • Зберігати дані та анкети дитини в доступному місці та щорічно оновлювати фото.
  • Тримати під рукою адреси та телефони друзів своїх дітей.
  • Познайомитися зі своїми сусідами. Дізнатися якомога більше про них та їх спосіб життя.
  • Дослідити місцевість навколо будинку, показати дитині безпечні місця для ігор, та місця, які слід дитині уникати.
  • Не наносити ім’я дитини  на одяг, шкільні приладдя або портфелі. Не купуйте дитині речі з її ім’ям.
  • Будьте зразком для дитини. Уважно слухайте дитину та ставте питання. Підтримуйте відкритість дитини та уникнення секретів від батьків. І переконуйте дитину , а не залякуйте.
  • Розвивайте в дитині самоповагу і давайте дитині зрозуміти, що Ви її любите такою, яка вона є.
  • Запевніть дитину у Вашій любові і Вашій постійній підтримці, яка їй необхідна, щоб в дошкільному віці уникнути менших проблем, а надалі і більш серйозних.

4. Об’єднуйте зусилля.

• Підтримувати добрі стосунки з сусідами і не лишатися байдужими до їх проблем.
  • Коли дозволяє час, займайтеся волонтерською діяльністю у Вашому районі, беріть участь в організаційних питаннях.
  • Знання сусідів та оточуючої місцевості  - одна з найважливіших  умов безпеки Вашої дитини.
  • Познайомте Ваших близьких та друзів з даними рекомендаціями.

Шановні батьки! Безпека дітей та їх життя в першу чергу залежить від вміння дітей поводитися в скрутних ситуаціях, обережності  з незнайомими людьми, самоповаги,  відсутності секретів від батьків та наявності  певних життєвих навичок.